استاد علوي سرشکي
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 • درآمدي بر فلسفه حقوق و فرهنگ عقلايي رفتار  
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • 474_r.jpg - 600x800 - 35.65 kb 
  كتابي را كه در پيش رو داريد مباحث درسي است كه جناب استاد آيه الله سيد محمد رضا علوي سرشكي در سال تحصيلي 83 – 84 درباره «فلسفه حقوق»، ارائه دادند اين مباحث نوشته شد و پس از چند بار اصلاح، تحت نظر استاد به شكل حاضر درآمده است. البته بحث «شاخه‌هاي فلسفه حقوق»، باقي مانده كه اميدواريم هرچه زودتر، ارائه و به اين مباحث ملحق شود، تا كامل گردد. 

  استاد علوي درباره كتاب مي گويد :

    اين كتاب در واقع، پيش درآمدي است بر «فلسفه حقوق» و هرگز ما فكر نمي‌كنيم كه در تعريف حق (و يا مسئوليت كه پيامد و لازمه هر حق و آزادي است) بحثي بدون عيب و نقص است .
  در اين زمان که گفتار هيوم در نفی رابطه ميان بايد ها و هست ها در ذهن ها جا افتاده در اين کتاب بطور وضوح ربط بايد های عقلانی در سايه عناوين عقلی به اثبات رسيده است وشايد اين حرکتی بی نظير در اين زمان باشد..... در هر حال اين كتاب گرچه ممكن است در نوع خود بي‌نظير باشد اما هرچه هست عجالتاً چاپ شده و حتي ويراستاري لازم در آن نشده چون اين تنها براي نظرخواهي از صاحب نظران است و خواهشمنديم خوانندگان به نظر نقد و بررسي در آن بنگرند و ما را از كم و كاست و اصلاحات لازم در آن حتماً، آگاه كنند تا «فلسفه حقوق» كه در جهان در حال احتضار و مرگ است جاني تازه به خود گيرد و «فرهنگ عقلاني» رفتار هم در سايه آن، دوباره در جهان زنده شود
  .
  انشاالله به زودی این کتاب به همراه بقیه کتب استاد در این سایت در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.